#helpBaracoa – relacja filmowa

Szanowni Państwo

Miło nam poinformować, iż odbyła się już wyprawa z projektem #helpBaracoa na Kubę.
Yoilan Perez – członek Rady Programowej Fundacji Moja Kuba, rodowity Kubańczyk mieszkający od lat w Polsce – poleciał do Baracoa.
Czas finalnej organizacji naszego projektu nie był przypadkowy. Aby zobaczyć stan spustoszenia, to co zostało już naprawione oraz przede wszystkim sprawdzić komu pomoc i wsparcie zostało przyznane, a kto pozostał sam – potrzebowaliśmy przeczekać chwilę.
Obecnie już wiemy kto pozostałby zupełnie sam, bez szans na wsparcie – to takich osób właśnie dotarł Yoilan.

Proszę zobaczyć na filmie reakcję ludzi – nie był to wybuch radości czy łzy wzruszenia. Było to niedowierzanie. Wiele osób po prostu nie rozumiało jak to możliwe, iż przyjechał do nich Kubańczyk z Polski, który wręcza im pieniądze – dlaczego? Jak to możliwe? O co chodzi ? – takie były reakcje. Dla nas to bardziej wzruszające niż zobaczenie łez szczęścia – pomogliśmy ludziom, którzy nie dostali znikąd żadnego wsparcia oraz zostali pozbawieni nadziei na pomoc.
Tu również pragnę wyjaśnić Państwu dlaczego w wielu przypadkach zdecydowaliśmy się na wręczenie pieniędzy, a nie zakup materiałów na odbudowę – niestety problem jest bardzo prozaiczny – nie ma możliwości zakupu materiałów ponieważ po prostu nie są one dostępne. Aby więc nie czekać nie wiadomo ile na zakup niezbędnych materiałów zdecydowaliśmy się pozostawić rodzinom pieniądze.

Bardzo chcemy jeszcze raz Państwu podziękować – bez Państwa wsparcia i ogromnego serca, nie dokonalibyśmy tego wszystkiego ! Dzięki Państwu, wiele rodzin kubańskich uwierzyło w dobroć i bezinteresowność wobec niesienia pomocy drugiemu człowiekowi !!! Byliście, jesteście i będziecie Państwo dla nas wyjątkowi !! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazane serce !!!

Przy okazji składam serdeczne podziękowanie Yoilanowi – za całą postawę. Za pomysł, inicjatywę, zaangażowanie, realizację i całe serce jakie masz wobec ludzi i czynienia dobra !! dziękuję !!!

Katarzyna Izydorczyk
Prezes Fundacji Moja Kuba

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu w Baracoa.