O Nas

KATARZYNA IZYDORCZYK – ZAŁOŻYCIELKA I FUNDATORKA FUNDACJI MOJA KUBA

Spontaniczność to drugie imię Katarzyny. Działa szybko, stanowczo i odważnie, lubi wyzwania. W grudniu 2015 roku założyła plecak na plecy i ruszyła w podróż chcąc poznać prawdziwą Kubę. Od tamtej pory jest stale uzależniona od kubańskiej muzyki, kultury i wielu przyjaciół z tej wspaniałej wyspy.

Fundacja Moja Kuba postała z myślą o pomocy mieszkańcom Kuby zarówno tym żyjącym na Kubie, jak i Kubańczykom zaczynającym życie i pracę w Polsce, To również pomysł, by mieszkańcom kraju nad Wisłą dodać kubańskiego Słońca i pozytywnej energii płynącej z kubańskiej muzyki i tańca.

YOILAN PEREZ HARRIETTE

Pochodzi z najstarszego miasta Kuby – Baracoa, tam dorastał , uczył się gry na bongo i innych kubańskich instrumentach perkusyjnych. Skończył Szkołę Instruktorów Sztuki w Guantanamo z dyplomem instruktora sztuki w dziedzinie muzyka. Na Kubie grał w dwóch zespołach : ‘’Septeto Juventud’’, który wykonywał tradycyjną muzykę kubańską w nowoczesnej aranżacji  oraz ‘’Recicl@-G’’ który łączył muzykę z gorącej wyspy z muzyką europejską.

ANNA CEBALLO

Matka, żona, managerka swojego męża i tuzina kubańczyków z orkiestry Rey Ceballo&TripulacionCubana. Fascynacja kubańskimi rytmami dodaje jej pozytywnej energii, którą chętnie przekazuje dalej, angażując się w projekty i pomoc dla innych.  Ma tysiąc pomysłów na minutę.

Z Fundacją Moja Kuba Anna pracuje od początku jej powstania, a znajomość temperamentu i osobowości Kubańczyków pozwala nam na stworzenie miejsca i działań, które idealnie trafiają w potrzeby obcokrajowców mieszkających i pracujących w Polsce.