Serdeczna Adopcja

Czym jest program „Serdeczna Adopcja”?

Projekt umożliwia darczyńcom z Polski udzielanie finansowego wsparcia konkretnym kubańskim dzieciom. Każdy może zostać darczyńcą i zaadoptować na odległość ubogie dziecko z Kuby. Dzięki temu zapewnia mu szansę na rozwój, edukację i godne życie.

Każdy chętny Darczyńca, który jest zainteresowany niesieniem pomocy – prosimy, aby skontaktował się z nami  mailowo poprzez biuro@mojakuba.com bądź telefonicznie do biura Fundacji. Następnie, po kontakcie, otrzymają Państwo od nas formularz do wypełnienia, który pozwoli nam wybrać dzieci, którym najszybciej możemy zaoferować deklarowaną przez Państwa pomoc.

Po Państwa decyzji – wybrane dziecko i jego rodzina otrzyma informację o „rodzicach zastępczych” z Polski. Państwo natomiast otrzymacie od nas zdjęcie i opis sytuacji.

Szczegóły przekazywania pieniędzy:
Darczyńcy dokonują przelewów na konto Fundacji, a ta płaci na dany cel na Kubie, np. na szkołę (opłacenie czesnego), na leczenie szpitalne czy zakup leków, itd. Po dokonaniu tych opłat Fundacja przekaże Państwu dowody opłat (rachunki i faktury) skanem.

Kontakt z adoptowanym dzieckiem:
Darczyńcy będą mogli pisać do swojego podopiecznego na Kubie. Listy, maile przekazywać będzie Fundacja Moja Kuba. Po pierwszych wpłatach „Serdecznej Adopcji” i regularnej pomocy, będzie istniała możliwość odwiedzenia przez Darczyńcę swojego podopiecznego na Kubie oraz oczywiście osobistego kontaktu. Po tym czasie, Fundacja na prośbę Darczyńcy może rozpocząć proces pozyskania zgody dla danego dziecka na wyjazd wakacyjny do Polski (niestety w tym przypadku nie możemy zagwarantować sukcesu – uzyskanie zgody na wyjazd z kraju przez Kubańczyka jest bardzo trudne, jednakże dołożymy do tego wszelkich starań) Taki wyjazd do Polski stwarza młodym Kubańczykom niezwykłą szansę zobaczenia innego świata !

Koszty:
Życie na Kubie jest bardzo biedne, a co za tym idzie bardzo tanie – każde 500 zł pozwala przetrwać kolejny miesiąc jednemu dziecku. Taka kwota w zupełności wystarczy, aby zapewnić czesne w szkole, przybory szkolne, opiekę medyczną i ubrania).Nawet najdrobniejsze kwoty będą dla dominikańskich dzieci bezcenne. Każda złotówka, przekazana na konto Fundacji Moja Kuba z dopiskiem „Serdeczna Adopcja” będzie przekazana na wspieranie rozwoju wybranego przez Państwa dziecka lub jeśli Państwo nie wskażą dziecka – Fundacja dokona wyboru dziecka najbardziej potrzebującego wsparcia, zgodnie z celami statutowymi. Wpłat na „Serdeczną Adopcję” można dokonywać zarówno indywidualnie jak i grupowo (np. przez grupę pracowników firmy). Każde zaangażowanie się jest niezmiernie pomocne w walce o lepszy byt !!

Wpłat mogą Państwo dokonać bezpośrednio na konto Fundacji Moja Kuba:

56 1020 4900 0000 8802 3043 7983 (z dopiskiem „Serdeczna Adopcja” bądź z imieniem i nazwiskiem adoptowanego dziecka)

Zapraszamy do kontaktu z nami  w celu wybrania swojego podopiecznego i ustalenia szczegółów „adopcji”.

Wierzymy, iż nie są Państwo obojętni na los tych biednych, niewinnych istot, które los skazał na ciężkie warunki życia. Dajmy im szanse! Każda Państwa pomoc, to nadzieja na lepsze życie dla młodych, ale jakże biednych dzieci z Kuby!

Wspólnie z Państwem chcemy dać kubańskiej młodzieży szansę na wyrwanie się z biedy i analfabetyzmu, dlatego prosimy o udostępnienie informacji na temat naszego projektu „Serdeczna Adopcja” rodzinie, znajomym, współpracownikom.

Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie „Serdeczna Adopcja”!